Żołnierze Wyklęci w obrazach Ignacego Czwartosa

W Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie cztery interesujące wystawy malarstwa: Malarz klęczał, jak malował Ignacego Czwartosza, !Rreakcje Stasysa Eidrigevičiusa, Close up Moniki Chlebek i do 5 marca, a więc już zamknięta, wystawa rysunków Tadeusza Kulisiewicza Lapidarne piękno. Za dużo dobrego na jednokrotne zwiedzanie, ograniczyliśmy się z żoną do wystawy Ignacego Czwartosa, który, razem z bratem Wincentym Czwartosem, przedstawił też swój obraz Jezu, Ufam Tobie, na wystawie z której pokazałem kilka zdjęć poprzednio.  Tu daję tylko trzy fotografie z tej części wystawy w Zachęcie, którą Ignacy Czwartos poświęcił Żołnierzom Wyklętym. Nie będę silił się pisać co gały widziały, posłużę się zdjęciem tekstu z wystawy wyjaśniającym zamiary artysty i znaczenie poszczególnych obrazów:

żołnierrze-wyklęci

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s