KOMPAS POLSKI

W Parku Łazienkowskim w Warszawie są cztery zegary słoneczne. Zegar nazwany przez jego twórcę Kompasem Polski, jest najmniej znany bo stoi na uboczu parku. Można do niego dojść ścieżką od strony Ogrodu Botanicznego. Na wielkim głazie, na którym jest zegar, wykuta została taka informacja  dla potomnych: Wojciech Jastrzębowski *1799 – 1882+ uczony profesor Instytutu Agronomicznego w Marymoncie żołnierz 1831 roku ten zegar słoneczny instrumentem swego pomysłu Kompasem Polski przez niego nazwanym własnoręcznie w tym kamieniu wykreślił.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.