Arnaldo Pomodoro „Sfera con sfera”.

„Sfera w sferze”, dzieło włoskiego rzeźbiarza Arnaldo Pomodoro, oglądać można z bliska na trawniku nieopodal Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich w Warszawie. To jedna z kilku „Sfer w sferze” zrealizowanych w wielu odmianach. W Parku Łazienkowskim jest biała, przed biblioteką Berkeley Trinity w Dublinie jest pozłacana, „Sfera w sferze” stoi przed budynkiem ONZ w Nowym Jorku a także w Muzeum Watykańskim. Do rzeźby w Łazienkach Królewskich dołączona jest tablica informacyjna, także z zapisem w alfabecie Braill´a i języku angielskim – fragment na zdjęciu poniżej.

Policzyłem, że jest to 75 fotografia rzeźb i pomników Warszawy, które zamieściłem na tym blogu. Kolejne będę numerował w „Serii pomników i rzeźb Warszawy”, która, bez początkowego zamysłu, sama się z biegiem czasu utworzyła.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.