To nie skansen, to gdzieś w Polsce, ale ponad 70 lat temu

Zachowało mi się tylko kilka zdjęć z początków mojego fotografowania, pokażę, bo myślę, że  warto zobaczyć jak to wtedy było. Nie pamiętam gdzie zrobiłem to zdjęcie, ani kiedy, ale nie później niż jesienią 1959 roku, gdy zamieniłem średnioformatowego praktisixa 6×6 cm, na małoobrazkową Exaktę Varex. Tak  czy siak, jest to obrazek z polskiej wsi z końca lat pięćdziesiątych. Nowe na polskiej wsi zwiastuje górny prawy narożnik zdjęcia, gdzie widać powstający, murowany dom z siporexu, już bez strzechy, z nowoczesnym dachem z eternitu, jak się po latach okazało, rakotwórczym.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.