Grando Toscano przed Centrum Polpharma w Warszawie

Ostatnia fotografia rzeźb Igora Mitoraja którą tu zamieszczam to Grando Toscano (Wielki Toskańczyk) pierwsza z wielkich gabarytowo rzeźb tego znakomitego polskiego artysty, którą zrealizował w hołdzie Toskanii, gdzie przez wiele lat mieszkał i tworzył swoje wspaniałe dzieła. Są trzy egzemplarze odlanych z mosiądzu Wielkich Toskańczyków: jedna w Mediolanie, druga na La Defance w Paryżu i ta, na ulicy Bobrowieckiej na Mokotowie w Warszawie, postawiona na wysokim cokole przed Centrum Polskiej Farmacji Polpharma, zakupiona przez Fundację Rodziny Staraków. Przedstawia  tors mężczyzny a w miejscu serca głowa młodej dziewczyny, Aleksandry, której uroda zafascynowała Igora Mitoraja. 

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.