Raport nr. 2. Warszawskie tempo nie zachwyca

Prace przy budowie linii tramwajowej do Wilanowa trwają od połowy ubiegłego roku. W końcu stycznia rozpocząłem fotograficznie dokumentować tempo prac na ulicy Puławskiej, jednej ważnych tras komunikacyjnych na linii południe-północ. Dziś zobaczyłem w tym samym miejscu dwóch robotników więc szybkim dreptaniem wróciłem z aparatem, żeby pokazać co zrobiono przez 45 dni od 28 stycznia do 14 marca. Efekt jest imponujący, przesunięto przejście dla pieszych a roboty przy przygotowywania do prac przy torach tramwajowych, posunęły się o około 10 metrów. Dla ścisłości: wyremontowano solidnie chodnik dla pieszych po prawej stronie Puławskiej, usuwając nieszczęsną kostkę Bauma.

Zdjęcie z 28 stycznia br.

Front przebudowy i remontów obejmuje ulice: Marszałkowską, Plac Unii Lubelskiej, Goworka, Spacerową, Gagarina, aleje Sobieskiego. Ustały prace na rozgrzebanym Placu Trzech Krzyży. Ślimaczy się remont wiaduktu na Trasie Łazienkowskiej. Na Woli nie dokończono remontu tunelu pod linią kolejową i trwa przebudowa ulicy Kasprzaka. Nie będę biadolił, brak sensownego rozplanowania remontów i przebudów jest widoczny dla każdego.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s