Raport nr. 1. Nowy widok ul. Puławskiej w Warszawie.

W lecie, w okresie wakacyjnym, rozpoczęto w Warszawie budowę trasy tramwajowej do Wilanowa. Ulica Puławska, jedna z najbardziej obciążonych ruchem samochodowym, autobusowy i tramwajowym ulic Warszawy do Wilanowa nie prowadzi, ale w wakacje rozkopano ją także. Przedtem były po trzy pasma ruchu samochodowego w każdą stronę – po rozpoczęciu prac i wyłączeniu części jezdni tylko dla autobusów, zostało po jednym. Co przez pół roku zostało zrobione na Puławskiej widać na zdjęciu. Za utrudnienia Magistrat przeprasza na rozwieszonych banerach. Informacji kiedy będzie uroczyste przecinanie wstęgi na razie nigdzie nie ma. Może przed wyborami. O postępach prac będę raportował co miesiąc.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw Irix 15 mm f/2.4 Blackstone.  Ogniskowa: 15 mm. Tryb pomiaru ekspozycji: szacowany. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/8, Migawka: 1/40 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 400. Programy graficzne: Capture One 22, PhotoShop CS-5PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Raport nr. 1. Nowy widok ul. Puławskiej w Warszawie.

  1. Jeśli to Cię pocieszy, to od ponad pół roku mamy rozrytą (sukcesywnie, po kawałku) jedną z głównych przelotowych ulic Sopotu, 3 Maja. To już ostatni kawałek, ale końca nie widać.

  2. aamroczek pisze:

    To jednak masz lepiej, bo po pierwsze jedna ulica rozkopana, a po drugie prace po kawałku mają sens, a rozkopanie całej okolicy, żeby nic się na tym rozkopalisku nie mogło dziać z braku mocy przerobowych, jest bez sensu. W Warszawie na Woli cała ulica rozkopana i prace się ślimaczą, Trasa Łazienkowska zakorkowana w stronę Pragi bo remont wiaduktu, trudny więc długotrwały. Teraz budowa trasy tramwajowej do Wilanowa. Gdyby prace były jakoś podzielone na kolejne kawałki, to nie byłoby to tak uciążliwe. Tam gdzie mieszkam to jest horror. A w dzień powszedni albo nie widać nikogo przy robocie, albo jest kilku robotników. Będę co miesiąc fotografował, może dożyję końca robót, choć z moim PESELEM to nie jest takie pewne. Pozdrawiam Cię.

Możliwość komentowania jest wyłączona.