Zaułek to, czy „plomba”?

Zabytkowy budynek Szkoły Muzycznej, który pokazałem na zdjęciu w poprzednim wpisie, został nie tylko odnowiony, ale także powiększony nowy obiekt z salą koncertową. Nie jest widoczny od strony ulicy Rakowieckiej. Poszedłem zrobić zdjęcie i zrobiłem, ale pod względem architektonicznym nic to ciekawego więc nie pokażę. Wracając zrobiłem dwa ujęcia innego obiektu stojącego w wąskim przejściu między dwiema ulicami. Dawniej takie przejście nazywało się to zaułkiem, ta nazwa teraz nie pasuje, raczej jest to plomba, czyli obiekt zbudowany między domami, które albo przetrwały niemieckie szaleństwo niszczenia Warszawy po upadku Powstania, albo wcześniej zostały podniesione z ruin, a przestrzeń pomiędzy nimi pozostała „na później”. Tak czy siak w ostatnich latach w takich miejscach powstają nowe domy, jedne interesujące, inne bez architektonicznego polotu. Ten, zbudowany w przejściu między ulicą Wiśniową a Rejtana, wydał mi się fotogeniczny, więc go sfotografowałem.

Sfotografowany z mniejszej odległości i nieco z boku prezentuje się tak

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw Irix 15 mm f/2.4 Blackstone.  Ogniskowa: 15 mm. Tryb pomiaru ekspozycji: szacowany. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/2.5, Migawka: 1/25 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 1000. Programy graficzne: Capture One 22, PhotoShop CS-5PL.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s