Pomnik Wojciecha Korfantego w Warszawie

Pomnik Wojciecha Korfantego już fotografowałem wieczorową porą, ale wydawało mi się, że po deszczu, zmoczony, będzie prezentował się bardziej interesująco, więc poszedłem i sfotografowałem go raz jeszcze. Wyszło tak. Pomnik Korfantego posadowiony jest w Alejach Ujazdowskich przy rogu ulicy Agrikola, tuż przy Ogrodzie Botanicznym, na terenie którego urządzony jest teraz lunapark. Jest skromniejszych rozmiarów od lunaparku na terenach ogrodów Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, ale równie… gustowny. Tłumów, które by te atrakcje przyciągały nie widziałem, a za prąd przyjdą rachunki.

Przypominam: tak zwany „Pałac Kultury”, którym Stalin opieczętował Warszawę jako swoją własność, należy rozebrać.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw RF 24-105mm F4L IS USM.  Ogniskowa obiektywu: 72 mm. Tryb pomiaru ekspozycji: szacowany. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/4.0. Migawka: 1/20 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 400. Programy graficzne: Capture One 22, PhotoShop CS-5PL.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.