Takie nic, w kącie na oknie

Przy poprzednim zdjęciu bukietu suchych kwiatów napisałem, że w każdym mieszkaniu można znaleźć coś, co nadaje się do sfotografowania. No to daję przykład ze swojego. Dwa wazony z kolorowego szkła stoją na parapecie okna „od zawsze”, ale dopiero teraz zobaczyłem je jako temat fotografii. Do czego może być takie zdjęcie potrzebne? Chyba tylko do tego, żeby wyrabiać w sobie, lub trenować, patrzenie „fotograficzne”, takie, które może dostrzec temat w czymś zwyczajnym, na co inni nie zwracają takiej uwagi. Tylko tyle, ale gdy się dobrze zastanowić…

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw RF 24-105mm F4L IS USM.  Ogniskowa obiektywu: 94 mm. Stabilizator obiektywu: włączony. Filtr polaryzacyjny. Pomiar ekspozycji: szacowany. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/14. Migawka: 1/10 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 2500. Programy graficzne: Capture One 22, PhotoShop CS-5PL.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s