100% jesiennej pogody

Pogoda typowo jesienna, szaro, mżawka, chłodno, 0°C. Wczoraj przejeżdżając samochodem zobaczyłem te brzozy w szuwarach na stawie, wyglądały interesująco, przy wczorajszej pogodzie, też jesiennej i bez słońca, ale lepszej. Pojechałem dziś, już bez zachwytu, ale zrobiłem. Ostatecznie mogłaby być fotografia z jesiennej szarugi, gdyby nie druty telefoniczne. Łatwo wyciąć z nieba, z drzewami w tle może by się i udało, ale wymagałoby to benedyktyńskiej cierpliwości, której nie mam.

W tej sytuacji odciąłem całą górę zdjęcia, a co z tego wynikło, jest poniżej.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw RF 24-105mm F4L IS USM.  Ogniskowa obiektywu: 87 mm. Tryb pomiaru ekspozycji: szacowany. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/5,6. Migawka: 1/60 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 200. Programy graficzny: Capture One 20, PhotoShop CS-5PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „100% jesiennej pogody

  1. Chyba tak lepiej. 🙂

  2. nh1949 pisze:

    Ja też nie cierpię drutów, ale na pierwszej wersji musiałem z bliska sie przyjrzeć aby je zobaczyć.

    • aamroczek pisze:

      Gdyby to zdjęcie było lepsze, to mógłbym się uprzeć i powycinać druty między gałęziami tak, żeby nie rzucały się w oczy. Ale jest jakie jest, więc się o to nie postarałem. Czas wolny zużywam na pisanie, może coś z tego w przyszłości wyniknie. Pozdrawiam i życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.