Formy skalne w rezerwacie Piekło nad Niekłaniem

Barwy skał w rezerwacie Piekło nad Niekłaniem zaskakują, ale… W okolicy jest miejscowość o nazwie Huta, nie sprawdzałem, ale w tym obszarze Polski były dawniej liczne małe huty wyrabiające żelazo, to zabarwienie pochodzi więc chyba od tlenków tego metalu. Tak czy owak skałki mają fantastyczne formy a do tego są w bardzo ładnych, cieszących oczy, ciepłych barwach, co wszystkich kusi do robienia zdjęć. Trzeba trochę cierpliwie poczekać, żeby w kadrze nie mieś fotografującego. Warto być cierpliwym.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw RF 24-105mm F4L IS USM.  Ogniskowa obiektywu: 50 mm. Tryb pomiaru ekspozycji: szacowany. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/11. Migawka: 1/80 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 2500. Programy graficzny: Capture One 21, PhotoShop CS-5PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.