Kaplica Matki Bożej w kościele św. Dominika w Warszawie

Cudowny obraz Matki Bożej z kościoła Dominikanów w Żółkwi został szczęśliwie uratowany i znalazł godne miejsce w pięknej kaplicy kościoła św. Dominika w Warszawie. Mrok kaplicy wycisza i skłania do modlitwy. Forma przestrzenna kaplicy zachwyca, staranność wykonania także.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw Irix 15 mm f/2.4 Blackstone.  Ogniskowa: 15 mm. Tryb pomiaru ekspozycji: szacowany. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/11. ISO 200. Kaplica jest bardzo słabo oświetlona, o wyjątkowo wysokich kontrastach. Zrobiłem 7 zdjęć w granicach ekspozycji od + 1EV do – 6EV. Programy graficzne: SNS-HDR Pro 2, Capture One 20, PhotoShop CS-5PL. Fotografia z serii robionej do prezentacji kościoła św. Dominika w czasopiśmie The Journal of Christian Art. and Architecture. W sytuacji gdy nie mam kontroli nad przygotowaniem zdjęcia do druku zdecydowałem się znacznie ją rozjaśnić żeby mieć pewność, że w druku nie zostanie zalana farbą i straci czytelność.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.