Wiosenny dzień nad Narwią

Narew, piękna dzika rzeka, opieszale powraca do swojego koryta z wiosennych rozlewisk.

Zdjęcie aparatem Canon EOS R z obiektywem Irix 15 mm f/2.4. Tryb fotografowania Tv. Przysłona obiektywu f/11, migawka 1/320 s. ISO auto 100.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Wiosenny dzień nad Narwią

 1. Klasyczne ustawienie ekspozycji, jak dla odwrotki – negatyw naświetlilbym o pół (albo nawet całą) EV dłużej (t = 1/ISO), ale dla cyfry w sam raz. Dziadzio Ansel by się rozczulił! 🙂

  • aamroczek pisze:

   W czasach, w których nie było jeszcze światłomierzy, nawet tych selenowych, tylko takie tabelki-kręciołki – ciekaw jestem, czy się taki cud techniki jeszcze u kogoś zachował – wiadomo było powszechnie, że f/11 i 1/100 na filmie 18 DIN to jest w sam raz. Nie będę Cię pytał czy pamiętasz, bo to pewne, że pamiętasz.
   Pozdrawiam.
   Andrzej

Możliwość komentowania jest wyłączona.