Kilka zdjęć z Łazienek Królewskich w Warszawie

Po długim okresie fotograficznego nic nierobienia wybrałem się do Parku Łazienkowskiego poszukać czegoś, czegokolwiek, byle tylko przerwać długi okres bezczynności. Zabrałem dwa obiektywy, uniwersalny RF 24-105mm F4L IS USM i szerokokątny Irix 15 mm f/2.4. Pogoda? Zgodna za prognozą: pełne zachmurzenie, temperatura trochę poniżej zera, bezwietrznie, za to z obfitym smogiem i z zaleceniem, żeby siedzieć w domu i zamknąć okna. Irixem zrobiłem kilka zdjęć. Najpierw sfotografowałem zegar słoneczny. W parku łazienkowskim w Warszawie są dwa takie zegary, starszy, między Pałacem na Wyspie a stawem, na zdjęciu, oraz ustawiony kilkanaście lat temu nieopodal Nowej Oranżerii. Starszy sfotografowałem w stanie wyłączenia dubeltowego, bez słonecznego oświetlenia, pod grubą warstwą puszystego śniegu. O tym, że to zegar świadczy jedynie jego kolorowa, błyszcząca wskazówka. Potem sfotografowałem Pałac na Wodzie nad zamarzniętym stawem od jego północnej strony i kilka innych, które pokazuję. W sumie nic ciekawego, ale dla mnie ważne, bo przerwałem bezczynność.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw Irix 15 mm f/2.4 Blackstone. Ogniskowa: 15 mm. Tryb pomiaru ekspozycji: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/8, Migawka: 1/50 s. Korekta ekspozycji: +2.0 EV. ISO auto: 100. Programy graficzny: Capture One 20, PhotoShop CS-5PL.

 

 

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.