Tatry widziane z Bukowiny Tatrzańskiej

Zdjęcie zrobiłem w 2009 roku, ale dopiero teraz udało mi się obrobić je dobrze. Może brakowało mi przedtem umiejętności, może cierpliwości, może jednego i drugiego  jednocześnie. Teraz mam dużo wolnego czasu wymuszonego coronawirusem, mam program Capture One, więc staram się wycisnąć ze zdjęcia lepszą fotografię. Dawniej, gdy opracowywało się zdjęcia pod powiększalnikiem, trzeba było także cierpliwie dochodzić do dobrego powiększenia, często także wracało się do zdjęć już obrobionych, a nawet eksponowanych na wystawach fotograficznych. Pod tym względem nic nowego, tyle, że możliwości obróbki plików cyfrowych są nieporównywalnie większe i, co ogromnie ważne, wyniki są powtarzalne. Przedtem powtórzyć dokładnie to, co się dobrze zrobiło, było bardzo trudne, tak naprawdę niemożliwe i każde powiększenie było inne. To wada i zaleta jednocześnie, każdy, kto posiadał fotografię miał pewność, że posiada niepowtarzalny egzemplarz. 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.