Najpiękniejszy kościół w Radomiu, wśród 10 najpiękniejszych w Polsce

Na parę dni przed ogłoszeniem czerwonej strefy dla Warszawy i innych miast w Polsce udało mi się pojechać do Radomia i zrobić serię fotografii wnętrza kościoła pw. Matki Bożej Królowej Świata, do jego pełnej prezentacji w czasopiśmie YAGE The Journal of Christian Art wydawanym w Pekinie. Kościół ten, najwyższy i najpiękniejszy w Radomiu, ma już swoją sławę, bo ogłoszony został na liście dziesięciu najpiękniejszych nowych świątyń wybudowanych w ostatnich czasach w Polsce. Prezentuję tu kilka fotografii.

*   *   *

Zdjęcie z roku 2013. Aparat Canon 1D Mark IV. Obiektyw Sigma 12-24 mm f/4.5-5.6 II DG HSM.

Widok z galerii, na wnętrze kościoła. Aparat Canon EOS R. Obiektyw Irix 15 mm f/2.4 Blackstone.

Widok z boku na ołtarz główny. Aparat Canon EOS R. Obiektyw Irix 15 mm f/2.4 Blackstone.

Chrzcielnica i ołtarz  z relikwiami św. Jana Pawła II i Filipa Neri, założyciela zakonu Filipinów, do których kościół należy. Aparat Canon EOS R. Obiektyw RF 24-105mm F4L IS USM 

Widok konstrukcji stalowej podtrzymującej dachy. Aparat Canon EOS R. Obiektyw Irix 15 mm f/2.4 Blackstone.

 

 

Widok od strony ołtarza w kierunku galerii i wejść do kościoła. Aparat Canon EOS R. Obiektyw Irix 15 mm f/2.4 Blackstone.

Reklama

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.