Warszawa, centrum miasta wieczorem

Wydawało mi się, że wieczorem uda mi się zrobić interesujące zdjęcie Rotundy PKO, która porządkuje otoczenie skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi, ale udało mi się tylko częściowo. Zdjęcie zrobiłem o godzinie 18:50, za późno na liczniejszych przechodniów a za wcześnie na rozświetlona okna wieżowców w tle. Lepsza sytuacja będzie późną jesienią gdy mrok zapadnie wcześniej. Będzie wtedy więcej ludzi na ulicy i bardziej atrakcyjnie wyglądać będą wieżowce. No i trochę deszczu też się przyda żeby powstały refleksy świateł na chodniku. Myślę, że w końcu października, lub w listopadzie, uda mi się zrobić lepszą fotografię w tym miejscu.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw Canon TS-E 24.0 mm f/3.5 L II . Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przesunięcie osi optycznej obiektywu: +4 mm. Pochylenie osi optycznej obiektywu: 0°. Tryb ustawiania ostrości: M, z wykorzystaniem funkcji barwienia krawędzi. Przysłona: f/5.0. Migawka: 1/25 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 1600. Programy graficzny: Capture One 20, PhotoShop CS-5PL

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.