Jaka brama taki dom

 

Bramy i drzwi wejściowe to wizytówki domu. Dotyczyło to nie tylko samych wejść do budynków, ale także do mieszkań. Także schody na poszczególne kondygnacje wyznaczały standard kamienicy, a pośrednio pozycję społeczną wynajmujących mieszkania lokatorów. Wiele zabytkowych domów, które przetrwały wojenną pożogę w Warszawie, czy innych miastach, są na to dowodem, choć najczęściej znajdują się w opłakanym stanie. Prawie codziennie przechodzę obok wejścia i osobnej bramy do kamienicy na ulicy Puławskiej 26, które z obu stron ma piękne dekoracje. Figury zachowały się w dobrym stanie, gorzej z drzwiami i bramą, które wymagają renowacji. Tak nie wiele trzeba, aby im przywrócić dawną świetność. Sami oceńcie.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw Canon TS-E 24.0 mm f/3.5 L II . Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przesunięcie osi optycznej obiektywu: +3 mm. Odchylenie osi optycznej obiektywu: +2°. Tryb ustawiania ostrości: M, z funkcją barwienia krawędzi. Przysłona: f/11. Migawka: 1/50 s. Korekta ekspozycji: -1.0 EV. ISO auto: 1600. Programy graficzny: Capture One 20, PhotoShop CS-5PL

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.