Urząd Patentowy

Z chęcią dałbym tej fotografii jakiś dobry tytuł nie związany z miejscem wykonania zdjęcia, ale nic sensownego nie przychodzi mi do głowy. A fotografia przedstawia lustrzaną ścianę Urzędu Patentowego w Alei Niepodległości na Mokotowie. W ścianie odbijają się drzewa parku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Surowe pliki RAW otwarłem w programie Capture One 20 i obrabiałem w warstwach, a potem w kolejnych warstwach w programie PhotoShop CS-5PL. Zaletą warstw w Capture One jest to, że jedną warstwę można doskonalić kilkoma narzędziami bez jej opuszczania, tego nie można robić w Photoshopie, ale w Photoshopie jest do dyspozycji wielokrotnie więcej warstw i są narzędzia niedostępne w Capture One. W sumie obrabiałem do zdjęcie w paru warstwach w Capture One i ponad dwudziestu w photoshopie – wymagały tego okna.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM. Ogniskowa: 100 mm. Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/9, Migawka: 1/250 s. Korekta ekspozycji: -1.0 EV. ISO auto: 1250. Program graficzny: Capture One 20 oraz PhotoShop CS-5PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.