Wreszcie we właściwą stronę, w kierunku Bramy Smoleńskiej

Na skraju parku Pole Mokotowskie im. Józefa Piłsudskiego, przy zbiegu ulic Ludwika Waryńskiego i Alei Armii Ludowej (przez krótki okres czasu Alei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego), stoi pomnik Jazdy Polskiej. Zawsze mnie dziwiło, że jeźdźcy na wysokim cokole pędzą w kierunku południowym. Dlaczego akurat tam? Nie mogłem się tego domyśleć. Wczoraj zobaczyłem, że zmienili kierunek o 90°, ale kiedy to się stało? Może ktoś coś o tym wie. Nie sądzą, żeby w ostatnim czasie. Tak czy owak kierunek jest teraz właściwy, w stronę Bramy Smoleńskiej i niech tak zostanie. Na zdjęciu jeźdźców nie wiele widać, sfotografowałem ich od strony końskich zadów, ale gdy przestanie padać deszcz pójdę z teleobiektywem i zamieszczę zbliżenie.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw RF 24-105mm F4 L IS USM. Ogniskowa: 47 mm. Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/8, Migawka: 1/500 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 125. Program graficzny: Capture One 20 oraz PhotoShop CS-5PL.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.