Pomnik poległych lotników

Smutek ogarnia gdy się patrzy na pomnik, który w parku Pole Mokotowskie im. Józefa Piłsudskiego, upamiętnia ponad 1600 polskich lotników poległych w czasie II wojny światowej. Z oddali wygląda jak jakiś robak, na dodatek jego główna strona jest od strony północnej i prawie stale w cieniu. Nie sposób też dobrze go sfotografować z bliska, bo w błyszczących powierzchniach odbijają się drzewa, a nawet domy odległe o kilkaset metrów. I jeszcze takie coś metalowe postawione przed nim, nie wiadomo co to ma symbolizować.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw RF 24-105mm F4 L IS USM. Ogniskowa: 81 mm. Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/8, Migawka: 1/500 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 250. Program graficzny: Capture One 20 oraz PhotoShop CS-5PL.

Aparat Canon EOS R. Obiektyw Canon TS-E 24.0 mm f/3.5 L II . Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/16. Migawka: 1/320 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 800. Program: Capture One 20 Pro oraz PhotoShop CS-5PL.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 10 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.