Pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego

Odczekałem ponad tydzień od uroczystości jakie odbyły się pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego i dziś postanowiłem pomnik sfotografować. Niestety ani czas, ani pogoda nie sprzyjały fotografowaniu. Może za miesiąc lub dwa uprzątnięte zostaną wyschłe wieńce i będzie można sfotografować cały pomnik. Lepsze oświetlenie będzie w pogodę pochmurną i przyda się obiektyw o dłuższej ogniskowej, bo z tłem są kłopoty i z tego względu musiałem ograniczyć zdjęcia do fragmentów pomnika. Witold Pilecki to żołnierz wyjątkowy w historii Polski i II wojny światowej, pomnik ma bardzo skromny i w niezrozumiały dla mnie sposób usadowiony w stosunku do oświetlenia słonecznego, ale jest jak jest a ja chcę go dobrze sfotografować. I sfotografuję.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw RF 24-105mm F4 L IS USM. Ogniskowa: 105 mm. Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/11, Migawka: 1/250 s. Korekta ekspozycji: -0,1 EV. ISO auto: 400. Program graficzny: Capture One 20 oraz PhotoShop CS-5PL.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego

  1. Też mi się wydaje, że to nienajlepszy pomnik. A 5 lipca odsłaniamy w Sopocie pomnik prof. Bartoszewskiego. Także nienajlepszy. 😉

    • aamroczek pisze:

      W sierpniu powinien zostać odsłonięty pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 r – chyba to się nie uda, a nazwa też minimalizująca znaczenie tego wydarzenia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.