Tylko dla fotografów: – gdzie tu ISO 200, a gdzie 40000?

W poprzednim wpisie pokazałem dwa zdjęcia: jedno zrobione z czułością ISO 200, drugie z maksymalną jaką daje Canon R: ISO 40000. Trudno jednak, patrząc raz na jedno zdjęcia, raz na drugie, ocenić jak zmiana ISO zmieniła obraz. Dlatego teraz podzieliłem zdjęcie na 6 poziomych pasków, 3 paski z czułością ISO 200 i 3 z czułością ISO 40000. Teraz łatwiej o porównanie. Proszę wyszukać paski i ocenić, który ma czułość niską, a który z najwyższą. Różnica w czułości ogromna, a w obrazie? Muszę tu dodać, że tak dobry obraz z czułości ISO 40000 to nie tylko zasługa czujnika Canona R, ale także programu graficznego Capture One 20 Pro.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.