Fotografowałem jerzyki w locie, sfotografowałem wronę z czułością ISO 16000

Usiłowałem sfotografować jerzyka w locie. Nawet mi się udało zrobić dwa ostre zdjęcia, ale z dużej odległości i jerzyk na zdjęciu był za mały żeby go pokazywać. Gdy jerzyki przelatywały nisko były trudne do uchwycenia ze względu na ich prędkość, co gorzej: widziałem je na niewielkim odcinku nieba między domami. Z mieszkania na pierwszym piętrze nieba nie wiele widać. Jerzyka więc nie sfotografowałem, ale ustrzeliłem koleją wronę. To zdjęcie może ktoś zainteresować nie ze względu na ptaka, ale na zastosowaną czułość ISO. Przekroczyłem barierę ISO 12800 i ustawiłem aparat na ISO 16000. Zdjęcie zostało odszumione w Capture One 20 Pro. Przy jakiejś okazji zrobię zdjęcie z czułością maksymalną jaką daje Canon R, to jest ISO 40000 i pokażę.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM + Extender 2× III. Ogniskowa: 800 mm. Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/29, Migawka: 1/4000 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 16000. Program graficzny: Capture One 20 oraz PhotoShop CS-5PL.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.