Młode wrony opuszczają gniazda

Więcej wron nie będą już fotografował, to ostatnie zdjęcie jakie pokazuję. No, chyba żeby wydarzyło się coś ekstra…

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM + Extender 2× III. Ogniskowa: 800 mm. Tryb pomiaru: matrycowy. Tryb fotografowania: Fv. Przysłona: f/22, Migawka: 1/1600 s. Korekta ekspozycji: 0.0 EV. ISO auto: 12800. Program graficzny: Capture One 20 oraz PhotoShop CS-5PL.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Młode wrony opuszczają gniazda

  1. Coś czuję, że chętnie byś je wystrzelał, zamiast fotografować… 😉

    • aamroczek pisze:

      Masz rację. To naprawdę groźny drapieżnik. Odpowiada za zanikanie w miastach małych ptaków. W polach niszczy nie tylko gniazda ale także małe zające. Kiedyś myśliwi mieli obowiązek odstrzelić rocznie ileś tam wron i to robili. Teraz rozprzestrzeniły się ogromnie. Ja mam na widoku z kuchni dwa gniazda. Park, do którego mam 250 kroków, opanowany jest przez wrony. Jest trochą drozdów i szpaków, ale mało. Innych ptaków nie widzę, a chętnie bym sfotografował. Wrony żerują też na śmietnikach, razem z mewami, których jeszcze kilkanaście lat temu w środku Warszawy nie było. Były wróble, z okna widziałem je razem z mazurkami, teraz mazurki pojawiają się czasem, a w parku były całe kolonie. Koło CDD, czyli Centralnego Domu Dziecka było drzewo, na którym pod wieczór było więcej ptasiego drobiazgu, wróbli i mazurków, niż liści. Drzewo stoi, cisza, nie ma ptaszków. Odstrzał wron jest konieczny, ale na to nikt się nie odważy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.