Cerkiew św. Sofii – Mądrości Bożej w Warszawie

Pojechałem dziś do serwisu Renault zamienić wreszcie opony zimowe na letnie i przy okazji sfotografowałem, wybudowaną na granicy Warszawy, tuż przy Mysiadle, cerkiew pod wezwaniem św. Sofii – Mądrości Bożej. Prace budowalne trwały wiele lat, teraz świątynia ma już okładzinę kamienną i wygląda od strony ulicy do Piaseczna okazale.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Canon RF 24-105mm F4L IS USM. Ogniskowa 61 mm. Tryb pomiaru. matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/8.0, Migawka 1/500 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. ISO auto: 200. Program: Capture One 20 oraz PhotoShop CS-5PL

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Cerkiew św. Sofii – Mądrości Bożej w Warszawie

  1. Taka raczej bizantyjska niż rosyjska – gdzie te cebulaste kopuły? I dobrze, że taka właśnie. 🙂

    • aamroczek pisze:

      Myślę, że masz rację. Na ogrodzeniu było sporo fotografii cerkwi z południa Europy z jakiejś wystawy, którą zrobili, ale nie wnikałem w to, bo nie miałem czasu – wyszedłem z serwisu, bo to nie daleko, czasu dużo nie miałem. Zrobiłem kilka zdjęć i wróciłem po samochód.

Możliwość komentowania jest wyłączona.