Ciąg dalszy o fotografowaniu architektury, dla maniaków doskonałości

Ta sama kamienica na ul. Puławskiej, którą zamieściłem na poprzednim wpisie, ale w inną pogodę, w oświetleniu słonecznym ale rozproszonym przez zamglone niebo. Zdjęcie zrobiłem prawie o godzinę później niż poprzednie poranne, o 9:14. Różnice są ogromne nie tylko dlatego, że ciemnogranatowe niebo nie przytłacza kamienicy, ale także znacznie lepiej prezentują się okna mieszkań – nie są tak bardzo ciemne, wyglądają naturalnie i cały budynek wygląda korzystniej. Uważam, że w dążeniu do doskonałości trzeba zrobić jeszcze jedno ujęcie, przy bocznym oświetleniu, ale w pogodę słoneczną z cieniami łagodzonymi światłem odbitym od białych, kłębiastych chmur.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Canon RF 24-105mm F4L IS USM. Ogniskowa 35 mm. Tryb pomiaru. matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/5.6. Migawka 1/800 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. ISO auto: 200. Program: Capture One 20.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.