Gołąb grzywacz

Gołąb grzywacz wyróżnia się spośród gołębiego pospólstwa wielkością, interesującym ubarwieniem a przede wszystkim tym, że jest to ptak dziki i wędrowny. Przylatuje do Polski w marcu, odlatuje na przełomie października i listopada. Żyje głównie w lasach, choć też coraz częściej gniazduje w dużych miejskich parkach na wysokich drzewach. Warto posłuchać jego dostojnego gruchania. Chciałem sfotografować grzywacza w locie, ale na razie nie udało mi się go ująć w całości. Nie wiem czy mi się to wydaje, że Canon EOS R z opóźnieniem reaguje na naciśnięcie spustu migawki, czy – czego nie wykluczam – mój refleks nie jest już refleksem szablisty. Zostały już tylko wspomnienia?

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM + Extender 2× III. Ogniskowa 550 mm. Tryb pomiaru. matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/11, Migawka 1/2500 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. ISO auto:6400. Program: Capture One 20.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM + Extender 2× III. Ogniskowa 640 mm. Tryb pomiaru. matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/13, Migawka 1/3200 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. ISO auto: 2500. Program: Capture One 20.

 

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.