Mazurek

Jeszcze parę lat temu widziałem na podwórku stadko wróbli i mazurków, ale odkąd na wysokiej topoli wrony siwe założyły gniazdo, po podwórku chodzą tylko gołębie. Ptasi drobiazg znikł. W pobliskim parku Morskie Oko na krzakach także było pełno wróbli i mazurków – teraz nachodziłem się sporo, uchwycić w obiektywie jednego mazurka. Królują w parkach i na ulicach Warszawy wrony siwe. Jest trochę szpaków, można zobaczyć drozda. Były kosy ale się zbyły, o słowikach to tylko w wierszykach dla dzieci.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM. Ogniskowa 400 mm. Tryb pomiaru. matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/6.3, Migawka 1/400 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. ISO auto: 2000. Program: Capture One 20.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.