Uchwyciłem srokę w locie

Umówiłem się sam z sobą, że codziennie zrobię przynajmniej 6000 kroków, żeby  nie zapomnieć jak się chodzi. Kontroluję te moje krokowe wysiłki i nieliczne wyczyny sięgające nawet 15000 kroków, aplikacją na smartfonie. Po śniadaniu idę do parku, no a żeby nie chodzić dla samego chodzenia zabieram aparat i szukam okazji aby coś sfotografować. Ptaki są dobrym tematem, bo nie potrzeba pytać je o zgodę, gdy im nie podoba to odlatują, do żadnych pretensji nie dochodzi. Parki opanowane są przez wrony, które niszczą inne ptaki wybierają im pisklęta z gniazd. Podobnie robią sroki, te przynajmniej są ładniejsze i na nie postanowiłem polować. Nie idzie mi to łatwo, bo nawet gdy taka sroka usiądzie na gałęzi to jakoś tak, że mi się nie komponuje. Dziś udało mi się zrobić jedno w miarę dobre zdjęcie, byłoby bardziej interesujące gdyby tło było lepsze. Ale póki co mogę się pochwalić tylko takim, więc się chwalę. Może następnym razem uda mi się zrobić lepsze.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM. Ogniskowa 400 mm. Tryb pomiaru. matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/5.6, Migawka 1/4000 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. ISO auto: 12800. Program: Capture One 20. Czułość ISO auto: 640. Program Capture One 20.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Uchwyciłem srokę w locie

  1. nh1949 pisze:

    Pięknie uchwycone to ptaszysko.

  2. aamroczek pisze:

    To mały wycinek z samego rogu klatki. Mam wrażenie, że Canon R z opóźnieniem reaguje na spust migawki, ale to może też być moja spóźniona reakcja, w końcu nie byłoby to dziwne. A sroka, choć trudno ją lubić, to piękny ptak.

Możliwość komentowania jest wyłączona.