Sikorka w kąpieli

Po długim okresie suszy spadło wreszcie trochę deszczu i rozmaite dołki i małe zagłębienia w ziemi wypełniły się wodą. Skorzystały z tego ptaki i zlatywały się do kąpieli. Chciałem sfotografować szpaka trzepoczącego się w wodzie, ale szpaki wybierały miejsca zacienione i rozrzucane skrzydełkami krople wody nie iskrzyły się atrakcyjnie w promieniach światła. Sikorka kąpała się na krawędzi cienia i światła, i to jest najlepsze ujęcie jakie udało mi się zrobić. Zmoczona w kąpieli sikorka wygląda żałośnie, ale trudno, może uda mi się kiedyś zrobić lepsze.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM + Extender 2× III. Ogniskowa 400 mm. Tryb pomiaru. matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/11, Migawka 1/2000 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. EV. ISO auto: 12800. Program: Capture One 20.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.