Przestrzeń prasowana długą ogniskową obiektywu

Gdy parę dni temu w parku Morskie Oko na Mokotowie fotografowałem drozdy i sroki, spenetrowałem też przez celownik aparatu okolicę i zatrzymałem się na gmachu z wielkim logo PKO. Spodobało mi się to „sprasowanie” odległych od siebie drzew i budynków. Z górki, na której stałem, do kwitnących drzew, odległość w linii prostej wynosi na oko kilkadziesiąt metrów, a do budynku mieszkalnego po lewej, to już chyba ponad dwieście. Za logo PKO widać szczyt wysokiego budynku przy placu Unii Lubelskiej, jest on w odległości kilometra, a może nawet nieco większej. W czystym powietrzu i przy dobrej pogodzie, w jakiej to zdjęcie zostało zrobione, najdalej odległy obiekt jest ostry, po południu już tak dobrze by nie było z powodu potoku samochodów na ruchliwej ulicy Puławskiej i wywoływanych przez nie zapyleniu okolicy.

 *   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM + Extender 2× III. Ogniskowa 270 mm. Tryb pomiaru. matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/10, Migawka 1/1600 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. Czułość ISO auto: 640. Program Capture One 20.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.