Fotonotatka z czasów epidemii Covin-19

Pierwsze zdjęcie jakie opublikowałem, a było to wiosną w roku 1957, przedstawiało podobną sytuację, osobę opalającą się w oknie. Sfotografowałem wtedy kolegę ze studiów opalającego się na parapecie okna w akademiku przy Placu Narutowicza w Warszawie. Fotografowałem z wnętrza pokoju na filmie FOTOPAN, moim pierwszym aparatem fotograficznym, którym był Start, dzieło Warszawskich Zakładów FotoOptycznych. Boże, ile to już lat temu. Start służył mi dobrze przez parę lat nim dorobiłem się Praktisixa, ale to już inna historia. Dziś zobaczyłem z okna mojego pokoju taką scenę  i nim mi się przypomniało to co napisałem, zrobiłem parę zdjęć, jedno przedstawiam.

*   *   *

Aparat Canon EOS R. Obiektyw EF 100-400 mm F/4-5.6L IS USM + Extender 2× III. Ogniskowa 570 mm. Tryb pomiaru matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/11, migawka 1/2000 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. Czułość ISO auto: 500. Bez statywu. Program Capture One 20.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.