Program graficzny SNS-HDR Pro 2.5, czyta pliki CR3

Otrzymałem dziś dobrą wiadomość od Pana Sebastiana Nibisza, że jego program graficzny SBS-HDR Pro ma już nową wersję 2.5, która otwiera pliki CR3 i jest od dziś do pobrania w Internecie.

Byłoby wszystko wspaniale, gdyby nie to, że SNS-HDR nie generuje miniatur, bo są one tworzone przez system operacyjny. Zdaniem Pana Nibisza „możliwość wyświetlania miniatur dla plików CR3 pojawi się w któreś z przyszłych aktualizacji systemu”. Póki co jest więc kłopot z odszukaniem, które pliki zrobione zostały do otwierania w programie HDR.

Na własne potrzeby wymyśliłem taki sposób, żeby zdjęcia do HDR poprzedzić była jakim zdjęciem zapisanym w JPEG i przedzielić je pstrykiem w JPEG od kolejnych zdjęć zapisywanych w RAW. Nie będzie to wygodne przy fotografowaniu, ale takie wyodrębnienie będzie łatwo widoczne i nie będzie trzeba szukać plików do HDR na oślep.

Można także zapisywać pliki zdjęciowe jednocześnie w RAW i JPEG, no a żeby nie zapychać bezsensownie karty pamięci wybrać najmniejszy JPEG. Tak czy siak, będzie to kłopotliwe do czasu, aż mikrosoft dostrzeże problem, lub Canon stworzy jakiś sterownik.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.