Zdjęcie z czułością ISO 20000

Warto maksymalnie powiększyć, żeby zobaczyć jak przy tak wysokiej czułości radzi sobie czujnik  aparatu.

*   *   *

Canon R. RF 24-105 mm F/4L IS USM. Ogniskowa 32 mm. Tryb pomiaru matrycowy. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/8.0, migawka 1/80 s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. Czułość ISO auto: 20000. Program Photo Shop CS5 Pl.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 10 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zdjęcie z czułością ISO 20000

  1. Imponujące! Postęp idzie tak szybko, że aż trudno zgadnąć, jak to będzie za parę lat!

    • aamroczek pisze:

      Leszku, muszę najpierw sprostować wpis. Fotografia nie była otwierana w Capture One 20, tylko w starym Photoshopie CS5 Pl. I nie były likwidowane szumy – to ważne.
      A co będzie za kilka lat. Kilka lata temu Canon podał informację, że obiektywem 35 mm sfotografował samolot na wysokości iluś tam kilometrów (dokładnie jest to w Książce o fotografowaniu) i odczytano znaki rejestracyjne. To technologia, która jest opracowywana do kontroli, nie ma co ukrywać, między innymi ludzi na lotniskach, ulicach itp. dla łowienia amatorów lub praktyków terroryzmu i do innych, pewnie także militarnych zadań. Coś z tego spłynie do techniki użytkowej w odpowiednim czasie:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.