Amarylis


Fotografia amarylisa może się podobać lub nie, kwestia gustu. Ale warto zwrócić uwagę na stronę czysto techniczną, na to, że na obraz składają się najgorsze wybory fotografa. ISO 12800 to dla R graniczna czułość normalnego fotografowania. Przysłona f/22 daje największą głębię, ale też najniższą rozdzielczość. I barwy sprowadzone właściwie do jednej składowej, do czerwieni. W najjaśniejszym miejscu obraz składał się z: R = 214; G = 5, B = 29. W najciemniejszym R = 45, G = 0, B = 0. Na dodatek jest o wycinek na oko 50% z całej klatki. Przy dużym powiększeniu widać niespójności. Zostawiłem, żeby można było to zobaczyć – zdjęcie nie było odszumiane. Wniosek z tego mam taki, że można canonem R – jeżeli to konieczne – fotografować z wysoką czułością. Plik powiększony do wielkości 25 × 25 cm i wydrukowany na papierze błyszczącym oprawiłem w ramkę i powiesiłem na ścianie zasłaniając miejsce uszkodzenia tapety.

***

Aparat Canon R. Obiektyw Canon RF 24-105 mm F4L US USM. Ogniskowa 105 mm. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/22. Migawka 1/60s Korekta ekspozycji 0.0 EV. ISO auto 12800.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Amarylis

  1. Wygląda na to, że sprawiłeś sobie naprawdę dobrą nową zabawkę! 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.