Nocą wszystko wygląda inaczej, pomniki także

Pomnik Wojciecha Korfantego w Alejach Ujazdowskich w Warszawie, sfotografowałem późnym wieczorem, gdy wracałem do domu. Fv to nowy dla mnie tryb fotografowania, bardzo użyteczny, wygodniejszy od M.

*   *   *

Aparat Canon R. Obiektyw Canon RF 24-105 mm F4L US USM. Tryb fotografowania Fv. Przysłona f/4.0. Migawka 1/15s. Korekta ekspozycji 0.0 EV. ISO auto 2000.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Nocą wszystko wygląda inaczej, pomniki także

  1. Co to jest tryb fv? M to pewnie manual?

    • aamroczek pisze:

      Fv to wg instrukcji „elastyczna preselekcja AE”. W tym trybie można wszystkie parametry: ISO, czas naświetlania i przysłonę ustawić automatycznie lub ręcznie, i połączyć te ustawienia z zastosowaną korekcją ekspozycji. Wszystkie te ustawienia widać na pasku po obrazem i można nimi manipulować za pomocą dwóch pokręteł: jednym wybiera się co ma być zmienione, drugim jak ma być zmienione. Ja do tego dodałem sobie histogram, który nałożony jest na obraz po prawej stronie u góry, ale go nie zasłania bo jest półprzeźroczysty. Nie odrywając oka od wizjera widać wszystko co trzeba, to mi bardzo przypadło do gustu i tak skonfigurowałem swojego R, żeby mi się tak aparat uruchamiał. W trybie M, ręcznym, można korektę ekspozycji przypisać do pierścienia obiektywu i to jest dobre, ale z obiektywami FR, gdy tego nie ma w innych obiektywach to korekta jest głębiej w aparacie i aby z korekty skorzystać potrzeba więcej czasu. Canon R bardziej ma więcej cech komputera i mnóstwo możliwych kombinacji ustawień.
      Pozdrowienia

Możliwość komentowania jest wyłączona.