Nowa odsłona „Zachodu słońca na Podlasiu”

Tę fotografię zrobiłem wiele lat temu aparatem Pentax 6×7 z obiektywem SMC Pentax Shift 75 mm f/4.5 na filmie odwracalnym Fujichrom Provia 100F i ją tu pokazałem. Fotografując użyłem filtr połówkowy dla przyciemnienia nieba, a mimo to cała część zdjęcia poniżej horyzontu była bardzo ciemna. Teraz wróciłem do tej fotografii i obrobiłem ją inaczej, wydaje mi się bardziej interesująca i ją znów pokazuję. A przy okazji doszedłem do wniosku, że dawniej miałem więcej tematów i lepiej fotografowałem.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Nowa odsłona „Zachodu słońca na Podlasiu”

  1. Jeśli Cię to pocieszy, mam podobne odczucia. 😉

  2. Jakie mogą być powody? Pomijając tak oczywiste jak fakt by uchwycić zachód słońca koło Suwałk to najpierw należy tam pojechać, musi być śnieg i chęć aby nałazić się w terenie. Bez zdrowia też się nie da. Chęci muszą być. Co jeszcze?

    • aamroczek pisze:

      W moim wieku coraz trudniej ruszyć d…. i pojechać w teren. I dlatego coraz częściej sięgam po stare fotografie, obrabiam je na nowo, trochę inaczej, każdego, kto nie umrze za młodu czeka podobny los:-(
      Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.