Pomniki ojców niepodłegłości: Wincentego Witosa i Ignacego Paderewskiego

Gdyby mierzyć zasługi dla odzyskania niepodległości przez Polskę wysokością pomników, to najbardziej zasłużony byłby Wincenty Witos, bo stoi na najwyższym cokole i w miejscu częściej uczęszczanym. Ignacy Paderewski ma pomnik i miejsce najskromniejsze, choć jego zasług dla Niepodległej przecenić nie sposób – gdyby nie Jego światowa sława, Jego znajomości najważniejszych ówczesnego świata, to kto by tam słuchał jakichś tam Polaków – czy nie tak?

Canon EOS-1D X, obiektyw Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM. Tryb ekspozycji M, ISO auto 100, Pomnik Ignacego Paderewskiego: przysłona f/4.5, migawka 1/200 s; pomnik Wincentego Witosa: przysłona f/5.6, migawka 1/125 s.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.