Pomnik Wojciecha Korfantego i 5 kolejnych

Nie dawno odsłonięty został pomnik Wojciecha Korfantego więc postanowiłem go sfotografować i pokazać, bo człowiek  dla polskości zasłużony ale zapomniany. Pomnik Korfantego postawiono w Alejach Ujazdowskich, przy Placu na Rozdrożu – łatwo trafić. Do pomnika poszedłem  spacerkiem, po drodze, przy ul. Szucha sfotografowałem pomnik św. Jana Pawła II, papieża, usytuowanego przed siedzibą nuncjatury papieskiej.

Nim doszedłem do pomnika Wojciecha Konfartego sfotografowałem jeszcze pomnik Romana Dmowskiego, jednego z ważnych ojców naszej niepodległości.

Wracałem do domu przez Park Łazienkowski, to po drodze zrobiłem zdjęcie pomnika Henryka Sienkiewicza, także ważny, podtrzymywał Polaków na duchu w czasach niewoli.

Nie mogłem pominąć obiektywem Fryderyka Chopina, który przypominał europejskim elitom, że polska kultura współtworzy kulturę europejską.

Na koniec tego pomnikowego spaceru pomnik Józefa Piłsudskiego, który zbiera wszystkie laury i słusznie, bo zwycięstwo nad bolszewikami to był wyjątkowy sukces odrodzonego Państwa Polskiego.

Do kompletu brakuje pomników Witosa  i Paderewskiego – pokażę przy okazji.

 

 

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.