Muzeum Niepodległości – obiekt do sfotografowania w 2020 roku.

Kilka dni temu zobaczyłem z okna tramwaju kilka rzeźb koło budynku, w którym za czasów PRL było chyba muzeum Lenina. Pojechałem dziś zobaczyć to z bliska u zrobiłem kilka zdjęć nim przegoniła mnie mżawka.

Teraz w tym barokowym pałacu z początku XVIII w, o interesującej historii, bo w latach 1760-1762 był siedzibą ambasadora królestwa Hiszpanii, mieści się Muzeum Niepodległości.

Samochody na parkingu uniemożliwiają sfotografowanie całego pałacu. Aby ująć budynek w całości trzeba byłoby fotografować,  bardzo wcześnie rano. Najwcześniej będzie to możliwe dopiero na wiosnę przyszłego roku.

 *   *   *

Canon EOS-1D X, obiektyw TS-E 24 mm f/3.5 L II.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.