Rynek Starego Miasta w Warszawie

Fotografowałem już Rynek Starego Miasta w Warszawie z tego samego miejsca, ale w ponury zimowy dzień i obiektywem 35 mm, o zbyt wąskim kącie obrazowania. To zdjęcie zrobiłem obiektywem o ogniskowej 24 mm z możliwością przesuwu osi optycznej, co wykorzystałem i co umożliwiło uchwycenie dachówki pod oknem z którego fotografowałem a w konsekwencji obramowania rynku elementami architektury. Na wszelki wypadek zrobiłem 3 zdjęcia z ekspozycją ±1,3 EV, ale wykorzystałem jedno, prawidłowo naświetlone. Mam ochotę zrobić fotografię Starego Rynku raz jeszczem, w niedzielę, kiedy będzie zapełniony ludźmi. Niżej zdjęcie w drugą stronę, ma dachy starego miasta. Zdjęcie ma widoczne wady, to wynik fotografowania przez okno z dwoma szybami.

*   *   *

Dane pierwszego zdjęcia: aparat Canon EOS-1D X, obiektyw TS-E 24.0 mm f/3.5L II, shift 8 mm. Program ekspozycji M, przysłona f/9, migawka 1/630 s, ISO auto 400, program graficzny Capture One 11. Zdjęcie przez szybę okna.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.