Mazowsze, czyli laski, piaski i karaski

Na dowód, że jeszcze żyję i się poruszam, daję zdjęcie z dzisiejszego, niedzielnego wypadu za miasto. Nic ciekawego, bo mazowiecki krajobraz jest płaski, zdjęcie ratuje niebo, w najbliższej okolicy czyste i błękitne. Ale taka słoneczna pogoda utrzymywała się tylko do godziny czternastej, potem nadciągnęły chmury i zrobiło się szaro. Liczę na to, że uda mi się zrobić coś ciekawego w mgłach, a także podczas deszczu, bo kupiłem dobrą osłonę aparatu na taką nieprzyjemną pogodę. Ale to najwcześniej za tydzień, gdy medycyna nie będzie mi ograniczała wolnego czasu.

*   *   *

Canon EOS-1D X, obiektyw EF 24-105 mm f/4L IS USM, ogniskowa ustawiona 75 mm, program ekspozycji M, ISO Auto 100, przysłona f/8, migawka 1/500 s.  Program graficzny Capture One 11.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.