Warszawa kątem oka – 5

 

Stara Palmiarnia w Parku Łazienkowskim w Warszawie.

 *   *   *

Canon EOS-1D Mk IV, Canon 24-105 mm f/4 IS USM. Av, ISO 200, f/7.1, 1/1250 s.

Odrestaurowane wnętrze z ekspozycją rzeźb.

 *   *   *

Canon EOS-1D Mk IV. Sigma 12-24 mm f/4.5-5.6 DG HSM II. ISO 200, f/9, 1/100 s. -0,33 EV.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Warszawa kątem oka – 5

  1. To zdjęcie wnętrza – czysta fotografia? Żadnych sztuczek w Photoshopie, HDR itd? Jeśli tak, to chapeau bas! 🙂

    • aamroczek pisze:

      Sprawdziłem, bo pamięć nie ta co kiedyś, i sprawa ma się tak, że są 2 zdjęcia, jedno naświetlone tak jak podałem, drugie niedoświetlone p 2 EV. Jednak do zrobienia fotografii nie było potrzeby użycia technologii HDRI. bo wszystko co potrzeba było na zdjęciu. RAW otwarty w DxO pokazał kilka plamek prześwietlenia na głowach rzeźb, ale udało się je usunąć suwakiem Ekspozycja w Photoshopie. Kadr został zwężony przez obcięcie malowidła na ścianie. Były pewnie jeszcze jakieś drobne korekty, ale tak ogólnie to bez jakichś szczególnych zabiegów. Gdy fotografowałem canonem D30 używałem często HDR, przy D1 Mk IV rzadziej, a D1 X w sytuacjach wyjątkowo dużych kontrastów, a i to się potem okazuje nadmierną ostrożnością dla programu Capture One 11.

Możliwość komentowania jest wyłączona.