Warszawa kątem oka – 2

Ostatnio pogoda nie sprzyja szwędaniu się po ulicach miasta dlatego wyciągam fotografie Warszawy z archiwum. Z terenu Ogrodu Saskiego zrobiłem rok temu zdjęcie okazałego budynku przy ulicy Niecałej 7. Ten luksusowy apartamentowiec (wedle obecnego nazewnictwa), przylega zabytkowego parku i to znakomite sąsiedztwo może w jakiejś mierze usprawiedliwić jego demonstracyjną formę, ale nie usprawiedliwi pomieszania gustów. Z jednej strony budynku eleganckie wejście z zatrzymującą wzrok płaskorzeźbą, z drugiej żałosne kolumienki na balkonach.

Zdjęcia aparatem Canon EOS-1D Mk IV z obiektywem Canon 24-105 mm f/4 IS USM. Pierwsze: ogniskowa 60 mm, Av, ISO 500, f/11, 1/160 s, ∆EV = 0; drugie ogniskowa 24 mm, Av, ISO 500, f/11, 1/60 s, ∆EV = +1/3.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.