Pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Widok pałacu od strony ogrodu górnego. Panorama o kącie 360°, z obu stron widoczne schody do ogrodu dolnego. Fotografowałem aparatem cyfrowym, więc oryginał jest w kolorze (z opisem wykonania  w „Książce o fotografowaniu”), tu wersja czarno-biała, myślę, że także interesująca. W powiększeniu widać detale architektury. Aparat Canon EOS 1D Mark IV ustawiony do kadrowania w pionie. Obiektyw Canon 24-105 mm F/4L IS USM. Statyw. Nie można było ustawić aparatu dalej, bo statyw opierał się o balustradę do dolnego ogrodu. Jeżeli ogród zostanie wiosną oczyszczony z disneylandowych dekoracji zrobię raz jeszcze taką fotografię aparatem pełno klatkowym i 24 mm obiektywem TS-E – kadr nie będzie tak bardzo ciasny.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.