Rynek Starego Miasta w Warszawie – widok z Muzeum Warszawy

Poszliśmy dziś, żona i ja, do Muzeum Warszawy. Mieści się w narożnych domach przy Rynku Starego Miasta. Z ostatniego, 4 pięta można wejść na platformę widokową i przez okna zobaczyć rynek z góry, a także, poprzez dachy, spojrzeć na północną stronę zabudowy, w kierunku Nowego Miasta.

Zrobiłem kilka zdjęć różnych przedmiotów, między innymi rzeźbiarski portret prezydenta komisarycznego miasta Warszawy, Stefana Starzyńskiego, dzieło Alfonsa Karnego.

oraz uroczą statuetkę dziewczyny na skakance.

Fotografowałem obiektywem Sigma 35 mm f/1.4 Art, zdjęcia miasta przez okna z podwójnymi szybami.

Jutro będzie atrakcja, będę bił się mocno w piersi za błąd w IV wydaniu „Książki o fotografowaniu”. Zapraszam jak najszersze grono  Czytelników, tego nie wolno przegapić.

 

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości, Sprzęt i technika i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.