Oryginał poprzedniej fotografii

Leszek Pękalski w komentarzu do poprzedniej fotografii zapytał, jak wygląda oryginał. Oto on. Od razu wyjaśniam, że nie jest to zdjęcie zrobione na Velvii o czułości ISO 50, która miała wysokie nasycenie barw, lecz na Provii 100F. Zdjęcie zostało zrobione jesienią, przy bezchmurnej pogodzie, stąd tak mocna barwa wody w stawie. Ta fotografia mazowieckiego pejzażu mnie się podoba, ale chciałem zrobić wersję czarno-białą żeby zobaczyć co będzie po odrzuceniu koloru – też mi się spodobała. I to tyle. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy tu zaglądają,

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Oryginał poprzedniej fotografii

 1. Tym razem wolę kolor. Miałem nosa, że zapytałem… 😉

  • aamroczek pisze:

   Próbuję co wyjdzie jak zmienię kolor w monochrom – raz wychodzi lepiej, raz nie tak dobrze. Mnie to czarno-białe jezioro podoba się i dlatego go pokazałem. Jest i kolor, każdy może sobie porównać i zdecydować co mu bardziej się podoba.

 2. Piotr Karas pisze:

  Prosił Pan ostatnio o komentarz, a skoro regularnie odwiedzam Pana stronę i jestem wdzięczny zarówno za książki (ostatnią przeczytałem jednym tchem i żałuję, że nie jest ze cztery razy dłuższa), jak i za wpisy na blogu, z których jako amator fotografii, wiele się uczę. To tylko słowem: Tatry i topole na czarno-biało są świetne. Pozdrawiam i cieszę się na następne wpisy.

  • aamroczek pisze:

   Mam do Pana pytanie, skoro przeczytał Pan „Książkę o fotografowaniu”.
   1. co uważa Pan za zbędne, niepotrzebne, z czego można byłoby zrezygnować.
   2. jaki temat Pana zdaniem warto byłoby rozwinąć, przedstawić znacznie szerzej.
   Ciekaw jeste opinii Czytelników, nie znaczy to wcale, że zabieram się za robienie V wydania:)

   • Piotr Karas pisze:

    Postaram się napisać w najbliższym czasie kilka słów i przesłać do Pana mailem.
    A co do V wydania, jak tylko będzie z pewnością ma Pan kupca na jeden egzemplarz 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.