„Król się żeni” w Zamku Królewskim w Warszawie

W bibliotece Zamku Królewskiego w Warszawie można oglądać (do 10 marca) unikatowy fryz przedstawiający uroczysty wjazd do Krakowa orszaku króla Zygmunta III Wazy i jego narzeczonej, arcyksiężniczki Konstancji Austriaczki. Działo się to 4 grudnia 1605 roku i zarejestrowane zostało na imponującym malowidle o rozmiarach 1500 × 27 cm, które przedstawia barwny korowód około 600 postaci, chorągwi husarskich i innych oddziałów zbrojnych Rzeczpospolitej, także możnych i dostojników państwa w powozach i karocach, na koniec milicji miasta Krakowa i różnych cechów rzemieślniczych tego królewskiego ongiś miasta.

Przyjemność oglądania dzieła nieznanego mistrza potęgowała obecność w Zamku licznych rekonstruktorów w strojach z epoki, co skusiło mnie do zrobienia paru zdjęć telefonem komórkowym.

Informacje o aamroczek

Fotografik, członek ZPAF, autor 12 książek w tym 3 albumów fotograficznych. Wydał 4 książki dla fotografujących sprzedane o łącznym nakładzie ponad 90000 egzemplarzy: "O fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu", "Książka o fotografowaniu dzieci" oraz "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available light do HDR".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „„Król się żeni” w Zamku Królewskim w Warszawie

  1. To pierwsze fajne 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.